LÄHES KOKONAAN UUSIKSI RAKENNETTU RIVITALOHUONEISTO!
Juuri valmistunut mittavasta uudelleen rakentamisesta kolmen makuuhuoneen huoneisto, jolta on järvinäkymä kirkasvetiseen Haijanselkään.
Tämä huoneisto on toden totta rakennettu lähes täysin uusiksi. On jopa helpompi luetella, mitä vanhaa huoneistoon on jäänyt, nimittäin niitä on vain mm. huoneistojen väliset betoniseinät, runkotolpat ja ulkoverhous. Sisäpuoli on muuten aivan täysin purettu ja rakennettu uudelleen. Myös alakerran lattia piikattiin hiekkaan asti auki ja tehtiin nykystandardien mukaiseksi.
Tämän rakennuksen kattorakenteet ja katto meni myös uusiksi ja samoin eristykset. Samaan rytäkkään uusittiin kaikki vesiputket, viemärit, sähköt ja tehtiin täysin koneellinen ilmanvaihto lämmöntalteenotolla. Myös kaikki ikkunat ja ovet uusittiin, samoin kalusteet, varusteet, kaapit ja rappuset - käytännössä siis sisältä aivan kaikki!
Huoneiston yläkertaan rakennettiin nykyaikainen avokeittiö-olohuone yhdistelmä, jota rajaa monikäyttöinen saareke. Avaran tilan isot ikkunat tekevät tilasta ihanan valoisan ja tarjoilevat myös kuvan kauniin Suomalaisen järvimaiseman rantapuiston suuntaan. Keittiöksi valikoitui arvostetut Topi-Keittiöt ja kodinkoneiksi uudet laadukkaat Electroluxin koneet. Värimaailma on kalusteiden sekä kodin pintojen osalta hillitty ja nykyaikaisen raikas, joka sopii varmasti moneen makuun.
Yläkerrassa on oleskelutilojen lisäksi myös oma tilava vessa, kauniilla peiliovikaapeilla varustettu eteinen sekä yksi tilava makuuhuone. Alakerrassa on kaksi makuuhuonetta lisää, joista toisesta on suora käynti huoneiston takapihalle. Kylpyhuone ja sauna on tehty tosi kivalla maulla ja tuplasuihkuilla varustettuna. Ennen pesuhuonetta jäävän pukuhuoneen yhteydestä löytyy huoneiston toiset wc-toiminnot ja pukuhuoneessa on myös hyvä paikka pesukoneelle.
Takapihalta laiturille on alle 100m, joten iltauinnille voit lähteä suoraan saunasta käsin. Tämän huoneiston kaupan mukana siirtyy myös venepaikka yhteiseen laituriin, missä voit säilyttää vaikka omaa moottorivenettäsi. Laituri on kimppalaituri ja maksut ovat vain muutamia kymppejä vuodessa!
Huoneisto on täysin asumaton ja sisältä täysin uusi! Koska kaikkia huoneistoja ei remontoitu, on kuitenkin virallinen rakennusvuosi papereissa edelleen 1981, mutta käytännössähän tässä pääsee asumaan kuin uuteen kotiin. Tätä uudempaa rivitaloasumista ei Varkaudessa ole olemassa, joten käytä nyt tilaisuutesi ja tule ihmeessä tutustumaan! Voin vakuuttaa, että ihastut huoneistoon varmasti!
Lundberg Lari
ylempi kiinteistönvälittäjä, YKV, LKV, LVV, yrittäjä
0504090900
lari.lundberg@savonlkv.fi
Pohjois-Savo
Pirnankatu 4
78200 Varkaus
Etelä-Savo
Porrassalmenkatu 21 B (3. krs)
50100 Mikkeli
Ma-To 9.30-16.30
Pe 10.00-15.00